O drewnie...

Drewno Drewno to wspaniały naturalny materiał. Jeżeli uda nam się stworzyć mu odpowiednie warunki, będzie spełniał swoje zadanie przez dziesiątki lat, a nawet wieki.

Doskonałym przykładem są skrzypce spod ręki włoskiego lutnika Antoniego Stradivariusa, które powstawały na przełomie XVII i XVIII wieku i do dziś można ich słuchać pięknie wybrzmiewające pod palcami największych wirtuozów tego instrumentu.

Innym przykładem mogą być więźby dachowe w zabytkowych kościołach z okresu gotyku, które nadal są trwałą i wytrzymałą konstrukcją nośną dachów.

Oczywistą rzeczą jest fakt, że drewno stosowane na zewnątrz, narażone na bezpośrednie działanie czynników atmosferycznych nie przetrwa tak długiego okresu. Jesteśmy firmą wyspecjalizowaną w montażu elewacji drewnianych i budowie tarasów kompozytowych. Posiadamy specjalistyczną wiedzę, doświadczenie i umiejętności. Dzięki temu klienci mogą być pewni, że zaproponowane przez nas gatunki drewna na elewację lub taras oraz rozwiązania technologiczne spowodują, że realizacje będą spełniały swoją funkcję przez maksymalnie długi okres. Odpowiedni gatunek oraz profesjonalna konserwacja drewna przeznaczonego na zabudowę tarasu i zadaszanie lub montaż elewacji drewnianych zapewnia wysoką odporność na skrajne temperatury i zróżnicowaną wilgotność. Prawidłowo wykonana stolarka zewnętrzna jest również odporna na działanie grzybów, owadów i mikroorganizmów.

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania z tej dziedziny chętnie na nie odpowiemy.